براي ديدن تمامي قسمتها بايد عضو شويد. 
الرئيسيةPortal*مكتبة الصورورودثبت نام

شاطر | 
 

 احمدي نژاد: ديگر كوتاه نمي‌آيم

اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
Biganeh
moderator


تعداد پستها : 598
اعتبار : 183
Registration date : 2008-09-28

پستعنوان: احمدي نژاد: ديگر كوتاه نمي‌آيم   السبت نوفمبر 22, 2008 9:38 pm

به گزارش ايسنا، رييس‌جمهور گفت: بدانند و مي‌دانند كه هيچ‌كس نمي‌تواند راي ملت را جابه‌جا كند و راي ملت حاكم است، هم‌چنين هيچ‌كس نمي‌تواند بر اين ملت چيزي را تحميل كند و كساني كه اين حرف‌هاي سطحي را مي‌زنند، خودشان را كوچك مي‌كنند و به ملت نشان مي‌دهند.

رييس‌جمهور افزود: من از آقاي كردان تشكر مي‌كنم كه اين مسائل را تحمل كرد و چيزي نگفت، اگر بنا بر مقابله به مثل بود خيلي چيزها مطرح مي‌شد و بيرون مي‌ريخت؛ ولي بناي ما استفاده از اين روش‌ها نيست.

وي ادامه داد: وزارت كشور ام (مادر) وزارتخانه‌هاست و پيشبرد سياست‌هاي داخلي دولت بر عهده آن است. وزارت كشور بايد سياست‌هاي داخلي دولت را مستحكم و دقيق پيش ببرد و آن را پي‌گيري كند.

احمدي‌نژاد هم‌چنين گفت: بدنه وزارت كشور سرشار از نيروهاي انقلابي، مومن و توانمند است؛ چنان كه ديديم علي‌رغم نوسانات كوچك و بزرگ، بدنه وزارت كشور متعهد به آرمان‌هاي انقلاب بوده و است و ان‌شاءالله آقاي محصولي نيز محكم بايستند و سياست‌هاي دولت و قوه مجريه را كه در عرصه داخلي بر عهده وزارت كشور است، اعمال كنند.

وي گفت: در اين دوره اختيارات فراواني به وزارت كشور، استانداران و فرمانداران داده شد و من در همين جا به آقاي محصولي و استانداران مي‌گويم هر مديري در مجموعه وزارت كشور بناست جا به جا شود، اين جابه‌جايي بايد بر اساس معيارهاي انقلاب، خدمت به مردم و پاكي باشد و مبادا تحت تاثير فشار اين و آن قرار بگيريد و حق نداريد تحت فشار اين و آن تغييرات انجام بدهيد. من به شما مي‌گويم و شما پيش خدا حجتي نداريد كه براي رضايت فلان آقا و فلان آقا، از معيارهاي انقلاب كوتاه بياييد و استقلال قوه مجريه را حق نداريد مخدوش كنيد؛ شما بايد پاسخ دهيد.

وي گفت:‌ در صورت لزوم جابه‌جايي بايد انسان‌هاي كارآمد، پاك، انقلابي و مردمي را انتخاب كنيد و حق نداريد براي راضي كردن اين آقا و آن آقا از آرمان‌هاي انقلاب كوتاه بياييد و فرصت‌هاي انقلاب را از بين ببريد و خدا و خلق خدا را ناراضي كنيد تا يك بنده را بخواهيد راضي كنيد كه معلوم نيست عاقبتش هم چه شود.

احمدي‌نژاد افزود: در اين چند سال كوتاه آمدم، ولي ديگر كوتاه نمي‌آيم، ديگر نمي‌پذيريم كه اجتماع عظيم مردم بيايند و بگويند كه اين آقا را ما نمي‌خواهيم، اين قبول نيست كه مثلا يك نفر بيايد و بگويد اين اجتماع عظيم فريب خورده است، ولي فلان آقا كه حمايت مي‌كند، فريب نخورده است.

وي با بيان اين كه ما تصميمات فراواني در سفرهاي استاني گرفته‌ايم و بايد اين تصميمات اجرايي و به مردم خدمت شود، افزود: فضاي كشور بايد فضاي همدلي و محبت باشد و من مطمئن هستم كه قوه مجريه و مجلس محترم از شما و از مسيري كه انتخاب مي‌كنيد، حمايت مي‌كند؛ چرا كه همه اعتلا و سرافرازي كشور را مي‌خواهند و به شما در پيشبرد اين مسير كمك مي‌كنند، من پيشاپيش از آن‌ها تشكر مي‌كنم كه پاي اصول و آرمان‌هاي انقلاب ايستاده‌اند.

رييس‌جمهور گفت: ‌اكنون نيروهاي خوب زيادي مشغول به كار هستند و نيروهاي خوب ديگر نيز مي‌توانند به شما كمك كنند.

وي با بيان اين كه فضاي كشور بايد فضاي اميد، نشاط، برادري و تلاش و كوشش باشد، افزود: همه در محدوده قانون آزاد هستند، قانون ما وسيع‌ترين قانون‌هاست و افراد مي‌توانند در محدوده قانون نظراتشان را بگويند.

رييس‌جمهور در ادامه خطاب به مسئولان با بيان اين كه شما بايد به مردم خدمت و بر اساس آرمان‌هاي انقلاب حركت كنيد، گفت: مهم اين است كه شما بر اساس آرمان‌هاي انقلاب حركت كنيد و اگر چند نفر نيز از شما ناراحت شدند، خيلي مهم نيست، شما نبايد تحت تاثير فشارهاي برخي افراد قرار بگيريد و مديرهاي ضعيف را روي كار بياوريد.

وي در ادامه با اشاره به تخريب‌ها عليه دولت و بيان اين كه « عده‌اي هر روز از بالا تا پايين دولت را مي‌شورند» اظهار كرد: اين چيزها مهم نيست، به خدا لبخند يك كودك مستضعف در يك روستا مي‌ارزد كه انسان تمام عمرش را بدهد و لبخند آن را كودك را ببيند.(تشويق حضار).

احمدي‌نژاد با بيان اين كه آقاي محصولي يك بسيجي است، گفت: من يك جمله در مجلس گفتم و البته برخي‌ حرف‌هاي بي‌مبنا زدند . من در مجلس اشاره كردم آن قدر كه من آقاي محصولي را مي‌شناسم، ايشان داراي روحيه بسيجي است و اگر تكليف شود كه ماموريتي را انجام دهد، حاضر است با تمام دنيا قطع رابطه كند.

وي با بيان اين كه در حوزه امنيت، مسائل اجتماعي و اقتصادي، وزارت كشور بايد سياست‌هايش را پي‌گيري كند، گفت: شما بايد با ساير قوا نيز تعامل مناسب داشته باشيد و ان‌شاءالله در فضاي همدلي، كارها جلو خواهد رفت.

وي گفت: در اين چند ماهي كه باقي مانده ما بايد شاهد وزارت كشوري مقتدر، رئوف و مهربان باشيم؛ در واقع وزارت كشور بايد سمبل اقتدار و مردمي‌ترين وزارتخانه باشد.

به گزارش خبرنگار ايسنا، رييس‌جمهور در ابتداي سخنانش نيز گفت: خدا را شاكرم كه اين فرصت را داد كه ديدار مجددي با شما عزيزان در وزارت كشور داشته باشم.

وي هم‌چنين با اشاره به اين كه در هفته بسيج قرار داريم، به ويژگي‌هاي بسيجيان اشاره كرد و گفت: فرهنگ بسيجي يعني فرهنگ آمادگي براي فداكاري در راه آرمان‌ها و تحمل سختي‌ها و ناملايمت‌ها در مسير انجام وظيفه الهي.

احمدي‌نژاد افزود: خدا را سپاسگزارم كه امروز در سرزمين ايران نواي ملكوتي فرهنگ بسيجي طنين‌انداز است و به يمن اين فرهنگ كه در كانون آن عشق به ولايت و همراهي و پيوستگي با ولايت وجود دارد، امروز ملت ايران جزو عزيزترين ملت‌ها در دنياست.

وي گفت: خدا را سپاسگزارم كه به واسطه فرهنگ بسيجي در عالم امروز استكبار جهاني در سراشيبي سقوط قرار گرفته است.

رييس‌جمهور افزود: ‌امپراتوري مادي و سلطه‌گر به پايان راه خود رسيده و ضربه اصلي را هم از فرهنگ بسيجي خورده است. امروز هيچ تحليل‌گري در دنيا نيست كه بهره‌اي از واقعيت برده باشد و مقاومت ملت ايران را عامل اصلي فروپاشي نظام استكبار نداند.

وي گفت: استكبارگران به منطقه آمدند با خيال اين كه مرهمي بر زخم اقتصاد خود و مشكلات فرهنگي و اجتماعي‌شان بگذارند و خود را به نوعي تثبيت كنند، اما به فضل الهي باز هم در برابر ديوار بلند فرهنگ بسيجي متوقف شدند و امروز نه تنها در دل ملت‌هاي منطقه، بلكه در بين ملت‌هاي جهان، نه تئوري، نه مباني نظري و نه نظامات اقتصادي و اجتماعي آن‌ها، هيچ مشروعيت و جاذبه‌اي ندارد و آن‌ها دير يا زود بايد منطقه را ترك كنند، و من تعجب مي‌كنم كه برخي مستكبران را بي‌نقص و شكست‌ناپذير و آن‌ها را جاي خدا مي‌دانند.

رييس‌جمهور در ادامه با اشاره به مشكلات اقتصادي قدرتها گفت: بدانيد كه مشكلات اقتصادي آن‌ها بيش از صد برابر آن چيزي است كه اخبار آن را منتشر مي‌كند، به فضل الهي و ايستادگي ملت ايران و رهبر عزيز انقلاب و فداكاري‌هاي بسيجيان قهرمان، بساط ظلم و استكبار به سرعت از جهان جمع مي‌شود. (تشويق حاضران).

احمدي‌نژاد هم‌چنين با بيان اين كه رمز پيروزي ما حفظ فرهنگ بسيجي، روحيه بسيجي و عشق به آرمان‌هاي انقلاب است، اظهار كرد: اميدارم هفته بسيج فرصت مناسبي براي يادآوري، تبيين، نشر و تعميق انديشه‌هاي بسيجي باشد.

رييس‌جمهور بخش ديگر سخنان خود را به تقدير از كردان اختصاص داد و خطاب به جمعيت گفت: شما آقاي كردان را مي‌شناسيد، او كسي نيست كه من بخواهم او را اينجا معرفي كنم.

وي گفت: من رفتار آقاي كردان در روز استيضاح را يك رفتار انقلابي‌، آرماني و مبتني بر فرهنگ بسيجي ديدم.

به گزارش خبرنگار ايسنا، رييس‌جمهور افزود: من مي‌ديديم كه ايشان آبروي خود را گذاشت تا لطمه‌اي به انسجام ملي و اركان نظام و حيثيت كشور وارد نشود. فحش‌ها را خورد، تحمل كرد و حرفي نزد و اين يعني بسيجي بودن.

رييس‌جمهور گفت: ‌من از ايشان به خاطر خدماتشان در طول اين سه ماه و هم‌چنين خدماتشان بعد از انقلاب تشكر و قدرداني مي‌كنم. ما بعد از انقلاب وزير كشوري نداشتيم كه اين قدر تحت فشار باشد. ايشان از جهت‌هاي مختلف تحت فشار بودند. خود ايشان چيزي نگفت و من هم نمي‌گويم، ولي ايشان به خاطر خدا خيلي ايستادگي كرد و من اين برداشت را مي‌كنم و مطمئن هستم كسي كه خود و آبروي خود را با خدا معامله مي‌كند، خدا به بهترين وجه آن را خواهد خريد. خدا مثل ما نيست كه كم ظرفيت باشد و در بازي‌هاي كم سطح و سخيف گرفتار.

رييس‌جمهور با بيان اين كه عده‌اي هم‌اكنون انتخابات را نشانه گرفته‌اند و مي‌خواهند آن را بزنند، گفت:‌ در واقع عمل آن‌ها به خاطر اين است كه اگر يك موقع نتايج انتخابات مورد نظرشان نبود، به آن خدشه وارد كنند.

وي گفت: در كشوري كه بيش صدها هزار نفر خون خود را براي دفاع از انقلاب داده‌اند، خيلي بد است كه در چنين فضايي بيفتيم؛ يعني در بازي‌هاي سخيف و سطح پايين و اين خيلي سقوط، انحطاط و خسارت است؛ البته ملت ما هوشمند است و اركان اين كشور با اين حرف‌هاي پايين و دم‌دستي و تكراري هيچ‌گاه خدشه‌دار نخواهد شد.

بر اساس اين گزارش پيش از سخنان رييس‌جمهور، علي كردان، وزير سابق كشور سخنراني كرد و بعد از صحبت‌هاي رييس‌جمهور محصولي وزير جديد كشور به سخنراني پرداخت.

محصولي سومين وزير كشور دولت نهم است و پيش از وي، پورمحمدي و كردان تصدي اين وزارتخانه را بر عهده داشتند.

در اين مراسم زماني كه كردان قصد سخنراني داشت، مورد تشويق شركت‌كنندگان در مراسم قرار گرفت و از سوي رييس جمهور نيز لوحي به وي اهدا شد.

علي كردان چندي پيش در پي بروز شبهاتي درباره مدرك تحصيلي‌اش از سوي نمايندگان مجلس استيضاح شد
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
 
احمدي نژاد: ديگر كوتاه نمي‌آيم
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1

صلاحيات هذا المنتدى:شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
 ::  اخبار :: ايران-
پرش به: